Zilā siera cepumi ar valriekstiem un dzērvenēm

by katrina

Zila_siera_cepumi_09Šie cepumi tapa, pateicoties diezgan apsēstībai lielai ar zilo sieru un tā paveidiem. Kad izprovēts šis siers tīrajā, jāsāk likt ēdienos un (vēl gan neizprovēts) dzērienos. Neņemot vērā risoto paveidus un dārzeņu sacepumus, kur lai vēl liek šo pikanto labumu – cepumos, protams! It sevišķi, ja siera cepumi jau sen ir bijusi diezgan izteikta vājā vieta.

Zilā siera cepumiem būs nepieciešams:

  • 2 1/2 glāzes miltu
  • 1 glāze cietes (oriģināli kukurūzas, bet letiņu tupeņcietei nav ne vainas)
  • 1/2 tējk. sāls
  • 340 g zilā siera (kādas zortes? īsteni var provēt visu…bet visdrīzāk ģeldēs kaut kas ne pārāk stiprs un ne pārāk no dārgā gala, kā Lazur vai Dor Blue)
  • 220 g sviesta
  • 1/2 glāzes cukura
  • 1 gl žāvētu dzērveņu
  • 1 1/2 glāzes valriekstu
  • 1-2 ēk. rozmarīna skuju

1. Kopā sajauc miltus, cieti un sāli. Sviestu atlaidina līdz istabas temperatūrai un miksē kopā ar sagrieztu zilo sieru (ar mikseri vai blenderi, atkarīgs no siera tekstūras). Maisot var atstāt siera gabaliņus – garšu tas tikai uzlabos. Siera masai pievieno cukuru un kārtīgi sajauc. Pievieno miltus, pusi riekstu un dzērvenes.

Zila_siera_cepumi_01

Zila_siera_cepumi_03

2. Visu diezgan kārtīgi samīca, lai mīkla turētos kopā. Mīklu sadala 2 daļās un izveido 2 mīklas “desas”. Valriekstus izber uz cepamā papīra un tajos apviļā mīklas desas, veidojot apkārt valriekstu kārtu. (Vairāki secinājumi šī procesa saistībā: riekstus vajag kārtīgi sasmalcināt. Ja grib pa slinko un ātro, var vienkārši visus riekstus mest klāt mīklai, jo riekstu cimperlības attiecībā pret mīklas desu ir pacietību testējošs process). Mīklas ruļļus ietin pārtikas plēvē un liek saldētavā uz vismaz 2h.

Zila_siera_cepumi_05

Zila_siera_cepumi_06

3.  Pēc 2 h sakarsē cepeškrāsni uz 160-180 grādiem. No saldētavas izņem mīklas veidojumus un sagriež aptuveni 1 cm biezās šķēles, kuras izvieto uz cepamā papīra. Katram cepumam pa virsu uzliek kādas 3 rozmarīna  skujas/lapiņas.  Cep līdz gatavībai, kamēr cepumu augškārta ir viegli apbrūnējusi.

Zila_siera_cepumi_06

Zila_siera_cepumi_07

Zila_siera_cepumi_08

Vērtējums: ļoti garšīgi! Vairāk gan garšo pēc siera cepumiem nekā specifiski zilā siera cepumiem, bet valrieksti, dzērvenes un sevišķi rozmarīns piedod ļoti tīkamu, saldensāļu garšu. Noteikti jācep vēl.

Advertisements

2 komentāri to “Zilā siera cepumi ar valriekstiem un dzērvenēm”

  1. Izskatās varen gardi! Zilā siera cepumus (bet bez rozmarīna un dzērvenēm) tirgo Kanēļa konditoreja, 1 gb. maksā ap vienu Eiro. Tā kā visas iespējas biznesam! Garšīgs ir arī zilā siera saldējums…tā kā jā…ir potenciāls!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: