Sāļie auzu cepumi/galetes (oatcakes)

by katrina

Auzu galetes 01

Sāļie auzu cepumi ir tradicionāls skotu paēdiens, kas ļoti labi piestāv pastētēm vai sieram, bet arī bez piedevām apēdīsies gluži nemanot. Garša ir diezgan maiga, taču tāpēc šie cepumi var tikt izmantoti kā galetes. Gatavošana ir gana viegla.

Cepumiem būs nepieciešams:

  • 250 g auzu miltu (izmantojām Hercoga ražotos, pieejami RIMI)
  • 250 g ātri  vārāmās auzu pārslas – jo parastās var būt par rupju mīklai
  • 50 g tauku vai sviesta
  • karsts ūdens
  • šķipsna sāls
  • šķipsna dzeramās sodas

Auzu galetes 02

Vispirms bļodā samaisa auzu miltus, sāli un sodu, tad pievieno taukvielas. Uzvāra ūdeni, mīklai sākotnēji pievieno aptuveni 100ml ūdens. Sāk mīcīt, lai izveidotos apaļa mīklas bumba. Ja nepieciešams, pielej vēl ūdeni. Galvenais – nepārmīcīt un nepārslapināt.

Auzu galetes 03

Auzu galetes 04

Kad mīklas bumba ir gatava, to vajag izrullēt. Mīkla būs diezgan trausla, tāpēc to īpaši nevajag murcīt un dauzīt. Malas ir diezgan drupenas. Izrullē apm. puscentimetru biezā kārtā. Tālāk var izvēlēties – var cepumus veidot ar fomiņām (šeit izmantoju rīcībā esošo vislielāko un formas ziņā vieglāko piparkūku formu). Taču šādā veidā radīsies pārpalikumi. Tos var salipināt kopā, lēnām pielejot nelielu ūdens daudzumu. Otra metode: izrullēt mīklu pēc iespējas kompaktākā un kārtīgākā formā un slānī, aplīdzināt malas un vienkārši sagriezt. Pārpalikumu nebūs!

Auzu galetes 05

Auzu galetes 06

Auzu galetes 07

Izveidotos cepumus liek uz cepamā papīra un cep 150 grādos kādu stundu, kamēr tie ir viegli zeltaini.

Auzu galetes 09

Auzu galetes 10

Šos cepumus var labi izmantot brokastīs, maizīšu vietā, vai pie lāga zupītes porcijas, vai kā vienkāršu uzkodu, ja negribas neko pārāk saldu. Kraukšķīgā, sāļā auzu garša nemanot liek tos notiesāt vienu pēc otra…

Auzu galetes 11

Auzu galetes 12

Advertisements

4 Responses to “Sāļie auzu cepumi/galetes (oatcakes)”

  1. Just killing some in between class time on Digg and I found your article . Not normally what I favor to read about, neertehvless it was absolutely price my time. Thanks.

  2. Oh, and note to the "extreme leftists": I'll make you guys a deal – you can have whatever you want, if you preserve the race (or allow it to preserve itself) and keep society reasonably free. Big gov't, lean military (full of homosexuals and oddballs), quasi-socialism, legalized drugs, abortion on demand…whatever.I really don't care, as long as my very short list of demands is met.

  3. Great post Alex. Even if this blog could ping around some of the law school forums to get the message out to more law students! The ones staying tuned via social media channels will no doubt be more alert.

Trackbacks

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: