Popkorns (ar cukuru)

by Gatis

popkorns

Lai arī veikalu plaukti ir pilni ar visādu garšu un krāsu mikrovilnī taisāmu ppkornu, daudz veselīgāks un gardāks, un lētāks, un daudz vairāk sanāk pašu gatavotais. Viss, kas nepieciešams ir veikalos nopērkamie (reizēm arī nenopērkami) kukurūzas graudi, cukurs un nedaudz eļļas.

Popkorna gatavošanai noderīgs būs ne pārāk liela diametra katliņš ar augstām malām, jo sakarsēti un sprāgstoši popkorna graudi ļoti pieņemas apjomos. Katliņā ieber kukurūzas graudus tā, lai tie nosedz katliņa dibenu. Katliņā ielej nedaudz eļļu (labāk sanāk ja ir vairāk), tā lai kukurūzas graudi ir nosegti, jo karsta eļļa labāk  un vienmērīgāk izkarsēs kukurūzas graudus nekā parasts, viegli ieeļļots katliņa dibens.

Kukurūzu katliņā, katliņu uz uguns

Kad tas izdarīts, katliņu liekam uz uguns, katliņam uzliekam vāku un gaidām kad ies gaisā (ja eļļa tiek lietota ļoti minimāli, tad jārēķinās, ka popkorna gatavošanās nebūs tik intensīva un var gadīties, ka daļa popkorna nedaudz apdegs). Kad paukšķi norimstas, gatavo popkornu pārber citā traukā, lai tas nepaspēj apsvilt uz karstā katliņa dibena.

popkorna trauks

Tālāk jau ar pagatavoto popkorna materiālu var darīties pēc patikas. Lai pagatavotu saldo popkornu, ņem lielāka izmēra katlu un ieberam tajā cukuru (cik nu kurš cukurotu popkornu vēlas) un vienmērīgi izlīdzina (lai vieglā un ātrāk izkustu).

Cukurs katlā

Katlu liek uz nelielas uguns un gaida, kad cukurs sāk kust…

cukurs

 

cukurs

 

Kūstošo cukuru jāuzmana, jo izkusušā veidā tas ļoti ātri sabrūnē un paliek rūgtens.

Tiklīdz cukurs ir izkusis katlu ņemam nost no uguns un beram tajā sagatavoto popkornu un cītīgi maisot cenšamies to aplipināt ar svaigi izkausēto cukuru. Maisām kamēr katla dibens ir pietiekami tīrs un lielākā daļa cukura ir palikusi pie popkorna.

 

popkorns

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: